Reisavonturen Nieuw-Zeeland

Home > Nieuw-Zeeland > Fiji en Nieuw Zeeland > Reisverslag dag 28

Reisverslag Fiji en Nieuw Zeeland

28 december 2018 - 2 februari 2019 (39 dagen)


Nieuw-Zeeland > Met de Funyak op de Dart River

Dag 28 - Dinsdag 22 januari 2019

Het heeft voordelen om pal in het centrum te slapen, maar het heeft ook nadelen. De kamer is niet zo groot en het is bijna essentieel om het raam open te zetten. Hierdoor klinken 's nachts de geluiden van de terrassen en de disco door. Ook ontkomen we niet aan de etensluchten van de keuken van het restaurant precies onder ons. Gedurende de nacht is de rust op straat weergekeerd. Om half zeven loopt de wekker af. We gaan vandaag een boottocht maken op de Dart River. Hiervoor moeten we eerst naar Glenorchy rijden, een krap uurtje verderop. We krijgen een wetsuit, wetshoes, een fleece, een regenjas en een reddingsvest uitgereikt. In de kleedruimte verwissel ik de kleding. In de haven ligt de Jetboat al klaar. Ethan, de schipper, heet mij welkom. Een Jetboat is speciaal ontwikkeld om over ondiep water te varen, legt Ethan uit. De boot heeft maar tien centimeter diepgang. Desondanks zullen we af en toe wat stenen raken op de rivier, vertelt Ethan. Dit is geen probleem. We varen het Wakatipu meer op. Ethan geeft gas. De boot lijkt over het water te driften. Een draaiend handgebaar van hem is het teken dat de boot een 360 graden turn gaat maken. Ethan gooit het roer om en de Jetboat kletst tegen de eigen hekgolf aan. Fantastisch. De Dart River komt aan de noordzijde in het meer uit. Het is een zeer brede rivier, maar met nauwelijks water. Overal liggen steenbanken in de rivier. Alleen bij zware regenval komt de waterstand hoger. Ethan stuurt de boot op hoge snelheid over de stroompjes water. We varen zeventig km/pu. Ethan kent de rivier duidelijk goed. Een verkeerde afslag en de boot loopt vast op de stenen. We varen het National park binnen.

Nieuw-Zeeland - Een tour met de Jetboat over de Dart River

De rivier loopt met meer bochten. Ethan ontwijkt rotsen en boomstronken. Ook maakt hij zo nu en dan een 360 turn. Droog blijf ik hierbij niet. Na een uurtje varen stappen we uit bij een zijstroom van de rivier. Hier liggen de funyaks al klaar. Een funyaks is een stevige opblaasbare kajak. De groep wordt in drieën gedeeld. Iedere groep neemt met een gids vier kano's mee. James begeleidt mij. Hij geeft uitleg over de funyak, het roeien en het besturen. Ook geeft hij uitleg wat te doen mocht je onverhoopt overboord vallen. Er staat vandaag vrij veel wind. Dit betekent dat we minder hard hoeven te peddelen, maar ook dat het water onstuimiger is. Het varen valt reuze mee. We laten de kano met de stroom meedrijven. Zodra de achterzijde wind vangt, ligt de kano snel dwars. Op sommige plaatsen waarschuwt James om in de bochten vooral links of juist rechts te blijven om niet in de stroming te komen. Soepel drijven we de rivier af. Het zonnetje schijnt en de bergachtige omgeving is schitterend. Na zo'n drie kwartier varen stoppen we bij een kreek. We trekken de kano's met de hand een stukje tegen de stroom op. Aan het einde is een smalle rotsopening. Deze spleet is ontstaan tijdens een aardbeving jaren terug.

Nieuw-Zeeland - Met de Funyak door een rotsspeet die ooit ontstaan is bij een aardbeving

Je kunt nog zien hoe de rotsen in elkaar gezeten hebben, legt James uit. Voorzichtig varen we de funyaks door de smalle opening. Wat is dit gaaf! Na enkele bochten stuiten we op een stroomversnelling. Hier kunnen we niet verder. We varen weer uit de grot en gaan aan land voor de lunch. Na de lunch varen we nog een klein stukje over de Dart River tot Paradise beach. Deze omgeving wordt vaak gebruikt voor filmopnames. Onder andere zijn scènes voor de film Lord of the Ring hier opgenomen. Op het kiezelstrand laten we de funyaks leeglopen en rollen ze op. Met een bus worden we teruggebracht naar het beginpunt in Glenorchy. Terwijl we in onze auto terugrijden naar Queenstown, blikken we terug op een hele leuke activiteit. Gelukkig werkte het weer hier ook aan mee. Voor morgen is aan de westkust veel regen voorspeld. In de middag hebben we een boottocht in de Milford sound geboekt. Bij de touroperator boeken we de boottocht om naar donderdagmorgen. Hiermee hebben we het morgen wat rustiger, maar is donderdag een lange dag. Dat zien we later wel. We sluiten de dag af met een tochtje in de kabelbaan. Met de gondel komen we op de top van Bob's peak, 450 meter boven de stad. Vanaf de berg hebben we uitzicht op Queenstown en het Wakatipu meer. Bij de gondel is ook de mogelijkheid om te rodelen of een bungee jump te maken. Dit doen we niet.

Nieuw-Zeeland - Uitzicht vanuit de kabelbaan op Queenstown en Lake Wakatipu

Monkey BayDe golven beuken op het strandje van Monkey Bay
Alpine crossingDe Tongariro Alpine Crossing is de moosite dagwandeling van Nieuw Zeeland
SkytowerDe Skytower is het hoogste gebouw van Nieuw Zeeland
ZeevissenMet deze boot gaan we op zee vissen

Reisverslag Fiji en Nieuw Zeeland

Dag 1 | Fiji > Naar de andere kant van de aarde
Dag 2 | Fiji > De luchthaven van Guangzhou
Dag 3 | Fiji > Het hotel is gesloten
Dag 4 | Fiji > Shoppen in Sigatoka
Dag 5 | Fiji > De Viti Levu highlands
Dag 6 | Fiji > Oud en Nieuw op Fiji
Dag 7 | Fiji > Zeevissen
Dag 8 | Nieuw-Zeeland > Naar Nieuw Zeeland
Dag 9 | Nieuw-Zeeland > Het appartement is al bezet
Dag 10 | Nieuw-Zeeland > Dolfijnen spotten
Dag 11 | Nieuw-Zeeland > Naar Cape Reigna
Dag 12 | Nieuw-Zeeland > De Cathedral Cove
Dag 13 | Nieuw-Zeeland > Coromandel Coastal Walkway
Dag 14 | Nieuw-Zeeland > Hot Water Beach
Dag 15 | Nieuw-Zeeland > White Island Volcano
Dag 16 | Nieuw-Zeeland > Thermal park Wai-O-Tapu
Dag 17 | Nieuw-Zeeland > Tongariro Alpine Crossing
Dag 18 | Nieuw-Zeeland > Naar Wellington
Dag 19 | Nieuw-Zeeland > Het Te Papa museum
Dag 20 | Nieuw-Zeeland > Ferry naar Zuidereiland
Dag 21 | Nieuw-Zeeland > Geen Walvistocht
Dag 22 | Nieuw-Zeeland > De Marlborough Sounds
Dag 23 | Nieuw-Zeeland > Abel Tasman in Nelson
Dag 24 | Nieuw-Zeeland > Kajakken in Abel Tasman N.P.
Dag 25 | Nieuw-Zeeland > Naar de Pancakes Rocks
Dag 26 | Nieuw-Zeeland > Kunnen we de Gletsjer op?
Dag 27 | Nieuw-Zeeland > Naar Queenstown
Dag 28 | Nieuw-Zeeland > Met de Funyak op de Dart River
Dag 29 | Nieuw-Zeeland > Te Anau in Fjordland
Dag 30 | Nieuw-Zeeland > Boottocht Milford Sound
Dag 31 | Nieuw-Zeeland > Watervallen in de Catlins
Dag 32 | Nieuw-Zeeland > Naar Dunedin
Dag 33 | Nieuw-Zeeland > Otago Peninsula
Dag 34 | Nieuw-Zeeland > Moeraki Boulders
Dag 35 | Nieuw-Zeeland > Helikoperhike op de gletsjer
Dag 36 | Nieuw-Zeeland > Lake Tekapo
Dag 37 | Nieuw-Zeeland > Christchurch na de aardbeving
Dag 38 | Nieuw-Zeeland > Vertrek Auckland
Dag 39 | Nieuw-Zeeland > Van China naar huis

Ben jij een wereldreiziger?