Reisavonturen Guatemala

Home > Guatemala > Van Costa Rica naar Guatemala > Reisverslag dag 29

Reisverslag Van Costa Rica naar Guatemala

12 oktober - 11 november 2013 (31 dagen)


Guatemala > Als afsluiting de Pacaya vulkaan

Dag 29 - Zaterdag 9 november 2013

Het is nog donker als mijn wekker af loopt. Ik word om zes uur opgehaald bij het hotel om de Pacaya vulkaan te gaan beklimmen. De Pacaya vulkaan is een nog actieve vulkaan in de buurt van de hoofdstad. In mei 2013 is de vulkaan nog geëxplodeerd. Hierbij zijn grote hoeveelheden lavabrokken door de vulkaan uitgespuugd in de omgeving. Ook zijn hier slachtoffers bij gevallen. In het verleden hebben uitbarstingen van de vulkaan geleid tot grote lavastromen rond de vulkaan. Het busje pikt bij verschillende hotels mensen op. Bij het laatste hostel stapt een groep Australiërs in. Zij zijn duidelijk gisteravond doorgezakt. Zij zijn nog aangeschoten. Luidruchtig stappen zij in de bus. Bij een klein cafeetje moet iedereen de bus weer uit.

Guatemala - De krater van de Pacaya vulkaan in Guatemala

Eventueel kun je koffie bestellen. Het busje gaat nieuwe mensen oppikken. Het is mij allemaal onduidelijk wat er nu precies gebeurt. Als het busje terug is, kan ik weer instappen. Nu blijven de Australiërs achter. Wacht tien minuten wordt hen gezegd. Het busje rijdt naar het busstation. Daar staat een grote chickenbus gereed. Ik stap over in de oude Amerikaanse schoolbus. Leuk om een keertje in zo'n bus te zitten. Ondertussen worden de andere deelnemers ook opgehaald. Met twintig deelnemers rijdt de chickenbus in de richting van Guatemala City. Het is al over achten als ik in de omgeving rond de Pacaya vulkaan kom. Bij de ingang van het park heet Neri mij welkom als gids. In vloeiend Spaans vertelt hij over de tocht op de vulkaan. Ik maak er uit op dat we als groep bijeen moeten lopen. Gelukkig is er een Amerikaan die een vertaling geeft. Bij de ingang van het park bestaat de mogelijkheid om een paard te huren. Tot mijn opluchting nemen de meeste Australiërs een paard. De beesten zien er mager uit. De paarden vertrekken eerst. Luidruchtig hoor ik de groep vertrekken. Ik ga er lopend achteraan. Het pad loopt zig-zagend omhoog. Het eerst stuk loop ik nog niet op de Pacaya vulkaan zelf. Pas als ik hoger kom zie ik de grijze Pacaya vulkaan liggen. De kratertop ligt in de wolken. Beneden mij zie ik gestolde lavastromen in de vallei liggen. Zodra ik bij de vulkaan zelf kom, gaat het pad over in een rotsachtig pad. De lavabrokken waar ik over heen loop zijn van de recente uitbarsting van enkele maanden geleden. Ik loop op een hoogte van 2.300 meter. Een straffe wind waait over de vulkaan. Ik ben blij dat ik een trui aangetrokken heb vanmorgen. De lavabrokken zijn poreus en erg scherp. Voorzichtig loop ik van brok naar brok. Bij een open plek eindigt de tocht. Ik heb hiervandaan uitzicht op de 2.600 meter hoge vulkaan. Neri legt uit dat het niet mogelijk is om naar de krater te klimmen. De randen zijn nog te instabiel en te heet. Ik vol nu al de warmte van de lavabrokken onder mijn schoenen. Neri geeft mij een marshmallow. Ik prik de marshmallow op een stokje en houd de stok boven een hete bron.

Guatemala - De Arco de Santa Catalina over de straat is een herkenbaar beeld van Antigua

Binnen de korste keren is de marshmallow heerlijk zacht om te eten. Erg bijzonder om op deze plaats te zijn en een mooie afsluiting van de vakantie. Op de weg terug met de chickenbus naar Antigua, hoor ik plotseling een sissend geluid. De chauffeur stopt de bus en stap uit. Een lekke band. Waarschijnlijk zijn er nog voldoende banden over om verder te rijden. Hij stapt namelijk weer in en de bus rijdt verder naar Antigua. Vlak voor Antigua stapt een brandweerman in. Hij komt collecteren voor de brandweer. Het is voor de brandweer lastig om aan voldoende geld te komen. 's Middags loop ik nog wat door de stad. Enkele straten zijn voor het verkeer afgesloten. Er zijn veel menen op straat en er zijn diverse optredens. Tenslotte sluiten ik met de reisgroep gezamenlijk de reis af in een restaurant in Antigua. Vanuit de reisgroep bedanken we Erik voor zijn perfecte en enthousiaste reisbegeleiding. Hij heeft er voor gezorgd dat ik Midden Amerika op een geweldige manier beleefd heb. Na het eten sluit ik af met een Cuba Libre in één van de vele barretjes in Antigua. Daarna keer ik snel terug naar het hotel. Morgen is het wederom vroeg op.

North AcropolisDe northern Acropolis van Tikal
Bijzonder insectEen bijzonder insect tijdens de nachtwandeling ## Als iemand weet welk insect dit is laat het even weten via contactpagina ##
Brug Rincón de la ViejaEen hangbrug over de beek in Rincón de la Vieja
Snorkelen bij het koraalSnorkelen rond Caye Caulker tussen vissen en koraal

Reisverslag Van Costa Rica naar Guatemala

Dag 1 | Costa Rica > Op weg naar Costa Rica
Dag 2 | Costa Rica > Op zoek naar de Red Eye Frog
Dag 3 | Costa Rica > Apen bij de Caño Negro
Dag 4 | Costa Rica > Van La Fortuna naar Monteverde
Dag 5 | Costa Rica > Een Quetzal in de boomtoppen
Dag 6 | Costa Rica > Slingeren tussen de boomtoppen
Dag 7 | Costa Rica > Moddervulkaan van Rincón de la Vieja
Dag 8 | Nicaragua > Naar Isla de Ometepe
Dag 9 | Nicaragua > Beklimming van de Concepción vulkaan
Dag 10 | Nicaragua > Dwalen door oud Granada
Dag 11 | Nicaragua > Kajakken tussen Isletas de Granada
Dag 12 | Nicaragua > De historische stad León
Dag 13 | Nicaragua > Lava op de Telica vulkaan
Dag 14 | Nicaragua > Glijden van de Cerro Negro vulkaan
Dag 15 | Nicaragua > Bergwandeling door het regenwoud
Dag 16 | El Salvador > Via Honduras naar El Salvador
Dag 17 | El Salvador > De herinnering aan de burgeroorlog
Dag 18 | El Salvador > Onder begeleiding naar de waterval
Dag 19 | Honduras > Op weg naar Copán Ruinas
Dag 20 | Honduras > In de voetsporen van de Maya's
Dag 21 | Guatemala > De grens over naar Rio Dulce
Dag 22 | Guatemala > Omgeslagen met een waterscooter
Dag 23 | Belize > De vierde hotelkamer is wel goed
Dag 24 | Belize > 'Go Slow' op Caye Caulker
Dag 25 | Belize > Zwemmen met een zeeschildpad
Dag 26 | Guatemala > Onder politiebegeleiding naar Tikal
Dag 27 | Guatemala > De Maya stad Tikal
Dag 28 | Guatemala > Ruïnes in het straatbeeld van Antigua
Dag 29 | Guatemala > Als afsluiting de Pacaya vulkaan
Dag 30 | Guatemala > Naar het vliegveld
Dag 31 | Guatemala > Weer thuis

Ben jij een wereldreiziger?