Reisavonturen Belize

Home > Belize > Van Costa Rica naar Guatemala > Reisverslag dag 23

Reisverslag Van Costa Rica naar Guatemala

12 oktober - 11 november 2013 (31 dagen)


Belize > De vierde hotelkamer is wel goed

Dag 23 - Zondag 3 november 2013

Het is weer vroeg op. Dit keer om verder te reizen naar Belize. Een flinke afstand vandaag. Omdat de kans bestaat dat de grenspost tussen de middag sluit, is het noodzakelijk om al voor twaalf uur bij de grens te zijn. Dit betekent dat het bootje al om zes uur klaar ligt om mij terug naar de andere oever te varen. Ik neem een ontbijtpakket mee, omdat het restaurant zo vroeg nog niet open is. De bus staat al klaar op de andere oever. Snel wordt de bagage ingeladen. De chauffeur, Isai, rijdt de bus over de brug in de richting van Tikal. Echter ruim voor Tikal slaat hij af in noordelijke richting.

Belize - De watertaxi naar Caye Caulker

Over drie dagen zal ik dezelfde route weer terug rijden wanneer ik wel naar Tikal ga. Rond half twaalf arriveer ik bij de grens tussen Guatemala en Belize. De overgang vanuit Guatemala verloopt snel. Aan Belize zijde moet ik met al mijn bagage langs de douane. Gelukkig hoeft mijn reistas niet open. Ik ben in Belize. Het is dan nog zo'n tweeënhalf uur rijden tot Belize-city, waarvandaan de veerboot vertrekt naar Caye Caulker. In het eerste stadje over de grens koop ik wat te eten in een supermarkt en bestel ik een koffie in een restaurant. Het is wel even wennen dat iedereen hier Engels spreekt. Belize is een voormalige Engelse kolonie. In Belize wonen maar 200.000 inwoners, die zich sterker verwant voelen met de Caribische eilandbewoners dan de midden Amerika bewoners. Direct herken ik de take-it-easy-man mentaliteit. Als ik verder rijd door het land zie ik redelijk goede huizen, veel ruimte en minder hoge begroeiing. De weg is prima al gebruikt men erg veel verkeersdrempels.

Belize - De bagage gaat op een fietstaxi

Isai rijdt de bus stapvoets over de drempels om het heftige schudden op de achterbank te voorkomen. Als ik Belize-city nader, komt er een brommertje voor de bus rijden. De man wijst de weg door de stad. Er blijkt een wielerwedstrijd bezig te zijn en niet alle wegen zijn toegankelijk. Via allerlei smalle straatjes leidt de brommer de bus naar de aanlegsteiger van de boot. Ondertussen krijg ik een indruk van de grootste stad van het land. Ik zie veel houden huizen met balkons zoals ik mij dat in New Orléans voorstel. Veel huizen hebben nodig een opknapbeurt nodig. Als ik uitstap bij de boot blijkt de boot niet om half vijf te gaan, maar al om vier uur. Het schema is recent veranderd (hoewel alle borden nog anders aangeven). Snel wordt de bagage aan boord gebracht. De andere passagiers zijn dan al aan boord van de snelle ferry. Ik neem plaats op het bovendek bij de bestuurder. Hij stuurt de boot de haven uit en geeft vol gas richting Caye Caulker. Achter mij zie ik de zon langzaam zakken en de wolken prachtig kleuren.

Belize - Een restaurantje in de mainstreet van Caye Caulker

Na een uurtje varen komt het eiland Caye Caulker in zicht. Ik stap uit op de aanlegsteiger en wandel naar mijn hotel. Het hele eiland Caye Caulker is autovrij. Er rijden alleen golfkarretjes rond op het eiland. Ik wandel door Mainstreet naar het China Town hotel. De kamer is een teleurstelling. Mijn kamer ligt in een donkere hoek, pal tegenover bouwwerkzaamheden. Het hotel wordt uitgebreid. In de zeer kleine kamer staan twee bedden, waardoor hooguit 60 centimeter loopruimte overblijft. De kamer ruikt naar vochtig beton. Ik besluit een andere kamer te vragen. De tweede kamer is weliswaar nog iets kleiner, maar beter om te slapen. Snel verhuis ik de bagage. Ik loop de hoofdstraat in om iets te drinken. Het plaatsje heeft de sfeer van reggae. Alles lijkt hier veel rustiger te gaan. Rasta types proberen restaurants of tours aan te prijzen. Ik ga op een van de terrassen zitten om van de sfeer te genieten. 's Avonds na het eten wacht een verrassing in het hotel. De nieuwe kamer blijkt blank te staan door een lekkende airco. Gelukkig is de bagage niet nat. Er zit niets anders op om opnieuw voor een andere kamer te gaan. Met een nieuwe sleutel op zak gaan we naar kamer drie. Als we de deur proberen open te maken, wordt de deur van binnenuit geopend. De kamer blijkt al bezet te zijn. Weer terug voor een vierde poging. Gelukkig blijkt dit een prima kamer te zijn in een hotel dat het allemaal net niet heeft.

The LighthouseBar the Lighthouse op Caye Caulker
Boot naar Caye CaulkerDe watertaxi naar Caye Caulker
ZeilschipOp het voorsteven van het zeilschip
Kathedraal van GranadaDe kathedraal van Granada aan het centrale plein

Reisverslag Van Costa Rica naar Guatemala

Dag 1 | Costa Rica > Op weg naar Costa Rica
Dag 2 | Costa Rica > Op zoek naar de Red Eye Frog
Dag 3 | Costa Rica > Apen bij de Caño Negro
Dag 4 | Costa Rica > Van La Fortuna naar Monteverde
Dag 5 | Costa Rica > Een Quetzal in de boomtoppen
Dag 6 | Costa Rica > Slingeren tussen de boomtoppen
Dag 7 | Costa Rica > Moddervulkaan van Rincón de la Vieja
Dag 8 | Nicaragua > Naar Isla de Ometepe
Dag 9 | Nicaragua > Beklimming van de Concepción vulkaan
Dag 10 | Nicaragua > Dwalen door oud Granada
Dag 11 | Nicaragua > Kajakken tussen Isletas de Granada
Dag 12 | Nicaragua > De historische stad León
Dag 13 | Nicaragua > Lava op de Telica vulkaan
Dag 14 | Nicaragua > Glijden van de Cerro Negro vulkaan
Dag 15 | Nicaragua > Bergwandeling door het regenwoud
Dag 16 | El Salvador > Via Honduras naar El Salvador
Dag 17 | El Salvador > De herinnering aan de burgeroorlog
Dag 18 | El Salvador > Onder begeleiding naar de waterval
Dag 19 | Honduras > Op weg naar Copán Ruinas
Dag 20 | Honduras > In de voetsporen van de Maya's
Dag 21 | Guatemala > De grens over naar Rio Dulce
Dag 22 | Guatemala > Omgeslagen met een waterscooter
Dag 23 | Belize > De vierde hotelkamer is wel goed
Dag 24 | Belize > 'Go Slow' op Caye Caulker
Dag 25 | Belize > Zwemmen met een zeeschildpad
Dag 26 | Guatemala > Onder politiebegeleiding naar Tikal
Dag 27 | Guatemala > De Maya stad Tikal
Dag 28 | Guatemala > Ruïnes in het straatbeeld van Antigua
Dag 29 | Guatemala > Als afsluiting de Pacaya vulkaan
Dag 30 | Guatemala > Naar het vliegveld
Dag 31 | Guatemala > Weer thuis

Ben jij een wereldreiziger?