
Home > Oostenrijk > Wintersport in Kössen > Reisverslag dag 5
25 februari - 5 maart 2022 (9 dagen)
Vandaag ga ik met Ron skiën in het skigebied Skiwelt bij Ellmau en Scheffau. Om half negen rijden we weg. Het is ongeveer een half uurtje rijden tot Scheffau. Het zit ons mee. Ook hier hebben we een van de laatste parkeerplaatsen op de hoofdparkeerplaats. Bij het aanschaffen van een dagkaart voor het skigebied, blijken we korting te krijgen. We krijgen “manner”-korting. De dinsdag van het carnaval is in Oostenrijk vrouwendag, vandaar de korting. Dit levert toch vijftien euro korting op. Wij klagen niet. Met de gondel komen we in het skigebied. Hier liggen ruim negentig skiliften en ruim 280 kilometer aan skipistes. We besluiten naar Hopfgarten te skiën. Eén van de verste plekken op de skikaart. Hiervoor moeten we verschillende liften nemen.
Ook pikken we onderweg wat extra pistes mee. Bij Söll komen we op de top van de 1.829 hoge Hohe Salve. Op de top staat een kerk. Vanaf dit hoogste punt in het skigebied zien we ook de skiplaatsen Kirchberg, Westendorf en Brixen liggen. Aan de andere zijde van de berg dalen we af richting Hopfgarten. Dit is duidelijk de zonzijde van het skigebied. De sneeuw is hier veel slechter. We komen op een stuk van de piste vol met hopen sneeuw. Iedereen ploetert zich erdoorheen.
Wij ook. Aan het begin van de dal afdaling naar Hopfgarten is de sneeuw al slecht. Dit is op 1.100 meter hoogte. Hopfgarten ligt op 600 meter. We verwachten niet dat de sneeuwcondities daar erg goed zullen zijn. We besluiten niet af te dalen. In plaats van een lunch in Hopfgarten, nemen we een stoeltjeslift omhoog. Hier is ook een restaurant. Op het ruime terras eet ik een curryworst met friet. Via pistes aan de andere kant skiën we in de middag weer terug naar Scheffau. We sluiten de skidag in het skigebied Skiwelt af met een dal-afdaling naar Scheffau. We leveren de skipas in. Van de borg van twee euro per kaart bestellen we een biertje bij een buiten barretje.
Het blijkt niet genoeg voor twee biertjes. We leggen contant geld bij. In de namiddag rijden we terug naar Kössen. We zijn op tijd terug voor het eten ‘s avonds. Fred heeft gereserveerd Gasthof Rainer, een restaurant in het centrum van Kössen. Tijdens het eten horen we de ervaringen van de anderen. De meiden maken vorderingen tijdens de skiles.